O školce

Naše mateřská škola stojí na kraji sídliště, má menší, ale  zelenou zahradu s mnoha stromy. Zeleň a některé stromy tady stojí od postavení budovy. Mateřská škola byla postavena v roce 1983. Během provozu byla kompletně zrekonstruována střecha, v roce 2007 vyměněna původní dřevěná oka za plastová, budova byla vybavena zabezpečovacím zařízením.

Vnitřek budovy byl postupně vybaven barevným nábytkem, je barevně vymalováno, což průběžně obnovujeme, v roce 2010 byly zakoupeny nové koberce do všech heren. V létě 2008 byla školní zahrada dovybavena novými herními prvky, v loňském roce byla instalována nová zahradní pítka, což je výborné pro dodržování pitného režimu dětí při pobytu venku.

Díky celkové rekonstrukci máme zatepleno, novou omítku. Byly zazděny nefunkční terasy a každá třída získala místnost navíc. Pořídili jsme nové barevné knihovničky a barevně vymalovali.

V roce 2016 byla kompletně rekonstruována kuchyň a vybavena novým moderním gastrozařízením. na podzim byla zčásti revitalizována školní zahrada a vybavena novými softovými hřišti a herními prvky

Jsme zapojeni v projektu Jihočeské univerzity zaměřeném na podporu čtenářské pregramotnosti . V rámci tohoto projektu jsme získali interaktivní panel a velkou zásobu dětské literatury

V letošním roce byly kompletně opraveny veškeré elektroinstalace a rekonstruován původní školnický byt. V jeho prostorách bude nová prostornější ředitelna a sborovna učitelek, metodické kabinety a archiv mateřské školy

—————————————————————————————————————————

Plány do budoucna

Nadále bychom rádi pokračovali v kultivaci školní zahrady, bude postaven altán na polytechnickou výchovu, na který jsme část prostředků získali z nadace Globus lepší svět. Plánujemevýměnu a obnovu nábytku mateřské školy a výmenu podlahových krytin.

——————————————————————————————————————–

Kolektiv zaměstnanců

Kolektiv učitelek a správních zaměstnanců je v mateřské škole již mnoho let stabilní Ve čtyřech třídách jsou děti rozděleny podle věku a spolu se svými učitelkami postupují od první třídy až do třídy pro předškoláky. Kolektiv učitelek je plně kvalifikovaný.

V rámci projektu EU je kolektiv pedagogů posílen o dva školní asistenty.

Kolektiv zaměstnanců

Ředitelka : Mgr. Andrea Benešová