O školce

Naše mateřská škola stojí na kraji sídliště, má menší, ale  zelenou zahradu s mnoha stromy. Zeleň a některé stromy tady stojí od postavení budovy. Mateřská škola byla postavena v roce 1983. Během provozu byla kompletně zrekonstruována střecha, v roce 2007 vyměněna původní dřevěná oka za plastová, budova byla vybavena zabezpečovacím zařízením.

Vnitřek budovy byl postupně vybaven barevným nábytkem, je barevně vymalováno, což průběžně obnovujeme, v roce 2010 byly zakoupeny nové koberce do všech heren. V létě 2008 byla školní zahrada dovybavena novými herními prvky, v loňském roce byla instalována nová zahradní pítka, což je výborné pro dodržování pitného režimu dětí při pobytu venku.

Díky celkové rekonstrukci máme zatepleno, novou omítku, školka prokoukla. Byly zazděny nefunkční terasy a každá třída získala místnost navíc. Pořídili jsme nové barevné knihovničky a barevně vymalovali.

V loňském školním roce byla kompletně rekonstruována kuchyň a vybavena novým moderním gastrozařízením. na podzim byla zčásti revitalizována školní zahrada a vybavena novými softovými hřišti a herními prvky

—————————————————————————————————————————

Plány do budoucna

Nadále bychom rádi pokračovali v kultivaci školní zahrady, plánujeme zřídit altán na polytechnickou výchovu adalší prvky pro vyžití dětí. Budova musí projít kompletní rekonstrukcí elektroinstalací a výměnami vnitřních podlahových krytin. budeme pokračovat s obměnou nábytku.

—————————————————————————————————————————

Kolektiv zaměstnanců

Kolektiv učitelek a správních zaměstnanců je v mateřské škole již mnoho let stabilní a plně kvalifikovaný. Ve čtyřech třídách jsou děti rozděleny podle věku a spolu se svými učitelkami postupují od první třídy až do třídy pro předškoláky.Kolektiv učitelek je plně kvalifikovaný.

Ve dvou třídách jsou integrované děti se speciálními vzdělávacími potřebami a personální obsazení v těchto tříádách je posíleno o asistenty pedagoga.

Kolektiv zaměstnanců

Ředitelka : Mgr. Andrea Benešová